.:: K-SVKK Keski-Suomen Vinttikoirakerho ry ::.
   

Juoksutoiminta

K-SVKK:n Maastomestaruus 2013


K-SVKK:n Maastomestaruuskisat ovat epävirallinen kilpailu kerhon jäsenten koirille - tänä vuonna pidimme kisat ensimmäistä kertaa Laukaan Valkolan hiekkakuopilla.


Maastokisat 2013 - tulokset

 

Sijoitus / Pisteet / Nimi / Lempinimi

Pikkupennut alle 9kk
1.jaettu 170p. faaraokoira Northgate's Prince Charming "Manu" om. Salla Murto ("ylituomarin" pisteet korkeammat, oikeuttaen kiertopalkintoon)
1.jaettu 170p. whippet Mimi Chill's Ava Adorable "Hazy" om. Erja Lahtinen
3. 142p. borzoi Borislav iz Mira älf "Slava" om. Elisa Heimovaara

Isommat pennut 9-15kk
1. 181p. whippet Whiplandian Hells Bells "Piru" om. Veera Huotari (palkittiin myös päivän mieleenpainuvimmasta suorituksesta!)
2. 175p. whippet Milfaro's Cadarrin Gem Cutter "Jaajo" om. Jessica Dahlberg

Borzoi
1. 164p. Eugenian Nikifor "Stenka" om. Elisa Heimovaara
2. 162p. Zivanova's Byriv Midnite "Mitri" om. Kristiina Ahola ja Pirjo Ivanoff
3. 134p. Ljubushka Udatchnik Borzois "Luumu" om. Kristiina Ahola ja Pirjo Ivanoff


Afgaani
1. 165p. Charan v.d. Bremmen "Ukko" om. Pirkko Ylkänen-Heinonen ja Marko Heinonen
2. 162p. Alphaville's Carbon Copy "Ingrid" om. Molla Räsänen
3. 156p. Scaramis Gossip Girl "Frida" om. Molla Räsänen
4. 145p. Scaramis What's Up "Saga" om. Pipsa Almonkari-Kuikka ja Salla Kuikka
5. 142p. Scaramis Get Over It "Chester" om. Pipsa Almonkari-Kuikka ja Salla Kuikka

Unkarinvinttikoira
1. 167p. Primada Full Hunter's Heart "Java" om. Anne Naukkarinen
2. 158p. Primada Catch The Full Catch "Mitja" om. Anne Naukkarinen

Veteraanit 6-8v
1. 152p. saluki Kirman Yusuf "Jusu" om. Essi Kallas
2.jaettu 145p. saluki Dyanitos Orfeus "Aapo" om. Maija Nissinen
2.jaettu 145p. afgaani Hienohelman Zetor "Seppo" om. Marko Heinonen

Cirneco dell'Etna
1. 173p. Iosono Calathea "Lila" om. Kaisu Jarva

Irlanninsusikoira
1. 139p. Whitfang Grand Illusion "Milou" om. Riitta Toivonen

Ibizanpodenco
1. 159p. Barrongiz Not A Moment Too Soon "Bruno" om. Katja Kortelainen

Portugalinpodengo keskikokoinen
1. 168p. Stagedog rei Henrique "Mauri" om. Marja Heinistö

Whippet
1. 176p. Nyanssin Cafe Noir "Uudi" om. Tiina Katalkin
2.jaettu 175p. Nyanssin Benelope "Lola" om. Tiina Katalkin
2.jaettu 175p. Nyanssin Chivas Regal "Eetu" om. Janne Sepponen
4.jaettu 174p. Lekurin Kardemumma "Sirkku" om. Hanna Virtanen
4.jaettu 174p. Jagodas Kukha Kephi "Lyyti" om. Katri Pulkkinen
6. 167p. Milfaro's Aramis "Jerome" om. Marjo Dahlberg
7. 166p. Sopisco Ensihupi "Aapo" om. Janne Sepponen
8.jaettu 163p. Primada What A Chaos "Nipa" om. Anne ja Antti Naukkarinen
8.jaettu 163p. Besties Stormskärs Maja "Svea" om. Tiina Katalkin
10. 161p. Jagodas Lui-Meme "Iisa" om. Katri Pulkkinen

Saluki
1. 168p. Aziz Ghada "Doris" om. Pipsa Almonkari-Kuikka ja Salla Kuikka
2. 167p. Rudan Rifkat "Ritu" om. Kirsi Hyvärinen
3. 157p. Rudan Raguass "Raipe" om. Sirkka Hyvärinen
4. -p. Non Serviam Chameleon Halo "Rango" om. Essi Kallas ja Teemu Harju

Greyhound
1. 184p. Run-Up Wild Cranberry "Pepsi" om. Nina Huotari (päivän parhaat pisteet!)
2. 171p. Run-Up Ruffle Baby "Kiusa" om. Nina Huotari

Italianvinttikoira
1. 169p. Tulijärven Hugo "Hugo" om. Miitta Kuha

Faaraokoira
1. 148p. Sawhorse's Shooting Sparks "Luca" om. Salla Murto

Rhodesiankoira
1. 166p. Ikimba Halifu "Unto" om. Tuuli ja Timo Kuusisto

Eläkeläiset yli 8v
1. 159p. saluki Wallaby's Xeer Wi-Asidda "Dali" om. Hanna Järvinen

Muut rodut / koirat ilman juoksuoikeuksia
1. 163p. kiinanharjakoira Crestwood Obviuous Obsess "Xenia" om. Heli Puikkonen
2. 132p. kiinanharjakoira Maybell's Norwegian Prince "Fenris" om. Heli Puikkonen (palkittiin myös hyvästä yrityksestä)