.:: K-SVKK Keski-Suomen Vinttikoirakerho ry ::.
   
Koirulaiset poseeraa... :-)

Juoksutoiminta

K-SVKK:n Maastomestaruus 2011


K-SVKK:n Maastomestaruuskisat ovat epävirallinen kilpailu kerhon jäsenten koirille. Syksyisenä lauantaina 8.10. oli väkeä paikalla 60 ja risat, muutama muuten vaan yleisönä eli kerhohistoriamme ainakin viimeisen 7 vuoden ajalta vilkkain päivä. Muutamaan henkilöön oli iskenyt harmillinen syysflunssa, joten ei päässyt osallistumaan hienoon kisapäivään.
Maine hyvistä järjestelyistä oli kiirinyt kerhon ulkopuolellekin ja pari ei-jäsentäkin halusi tuoda koiransa vierailulle. Faaraokoirissa kiertopalkinto kuitenkin jäi 2. sijalle pisteissä juosseelle oman kerhon jäsenelle vaikka vierailija parhaat pisteet nappasikin tässä rodussa. Alla tuloksissa mainittuina ainoastaan kerhon koirat.


Maastokisat 2011 - tulokset

 

Pikkupennut alle 10kk
1 whippet Primada What A Chaos ”Nipa” 279 om. Anne ja Antti Naukkarinen PÄIVÄN PARHAAT PISTEET
2 whippet Sopisco Ensihupi ”Aapo” 259,5 om. Janne Sepponen
3 ibizan podenco Barrongiz Not A Moment Too Soon “Bruno” 256,5 om. Katja Kortelainen
4 j. whippet Primada Endless Chaos “Nuutti” 235,5 om. Emmi Seppälä
4 j. whippet Tiger´s Chaos Oh My Dog “Milo” 235,5 om. Minna Lehtonen
6 ibizan podenco Arbeca's Al Manzor ”Valo” 231 om. Kristiina Valtonen
7 whippet Primada Absolute Chaos “Frodo” 223,5 om. Jenni Niiles
8 whippet Whiptails Early Macintosh ”Iiro” 220,5 om. Riitta Kuusela
9 saluki Non Serviam Chameleon Halo ”Rango” 213 om. Essi Kallas & Teemu Harju
10 portugalin podengo Dyanitos Albert ”Alpo Koponen” 147 om. Heikki Seppälä

Pennut 10kk-15kk
1 whippet Mimi Chill's Rocky Prince “Cuba” 267 om. Pia Kivirinta
2 whippet Nyanssin Bellis ”Harmi” 265 om. Niina Huotari
3 whippet Nyanssin Berberis ”Jekku” 255 om. Tarja Luusua
4 whippet Nyanssin Benelope ”Lola” 245 om.Tiina Katalkin
5 portugalin podengo Snow Igloo's Unikuva Kultainen ”Uni” 243 om. Raija Kuusela
6 whippet Whiplandian Wade Walker ”Nitro” 238 om. Tiia Nikola
7 whippet Whiplandian Wild Child “Riesa” 231 om. Ada Seppänen
8 saluki Aziz Jahtalab "Jaska"205 Sanni Tuominen
9 afgaaninvinttikoira Amal Salang Bazooka ”Nadia” 203 om. Lotta Roiha

Afgaaninvinttikoira
1 Charan Van de Bremmen ”Ukko” 272 om. Marko Heinonen
2 Hienohelman Zetor ”Seppo” 199 om. Marko Heinonen
3 Punapaulan Dingo ”Dingo” 195 om. Tiia Nikola

Borzoi
1 Krestovskaja Blaze of Glory ”Nadja” 95 om. Marita Tikkanen

Espanjanvinttikoira
1 Royal Tramp's La Damas de la Vega “Lilah” 243 om. Anna Lavikainen

Faaraokoira
1 Northgate’s I Want It All ”Miina” 253 om. Salla Murto
2 Sawhorse’s Shooting Sparks ”Luca” 244 om. Salla Murto

Greyhound
1 Beevale Palisadoes “Jumi” 239 om. Katri Ilves

Ibizanpodenco
1 Bramblewood's Britney Deluxe “Britney” 232 om. Katja Kortelainen

Irlanninsusikoira
1 Sapwood's Play of Colours ”Fiona” 227 om. Riitta Toivonen

Italianvinttikoira
1 Vilpertin Danza ”Dana” 263 om. Taru Kiuru
2 Tulijärven Felisia ”Sissi” 105 om. Taru Kiuru

Pieni portugalinpodengo
1 Irezumi Vinho da Casa ”Camo” 189 om. Mia Mustonen
2 Irezumi Moinho de Vento ”Manu” 172 om. Mia Mustonen

Saluki
1 Dyanitos Qudamah ”Philo” 266 om. Minna Kauhanen
2 Dyanitos Parviz ”Jasim” 242 om. Minna Kauhanen
3 Rudan Raguass ”Raipe” 241 om. Sirkka Hyvärinen
4 Kirman Yusuf ”Jusu” 233 om. Teemu Harju ja Essi Kallas
5 Dyanitos Orfeus ”Aapo” 231 om. Maija Nissinen

Unkarinvinttikoira
1 Avenina's Bandanna Bessie ”Megy” 278 om. Anne Naukkarinen

Whippet
1  Kiiturin NN-Hercules ”Onni” 252 om. Tanja Kauppinen
2  Mimi Chill’s Icy Arctic Pearl ” Kurro” 241 om. Tarja Luusua
3  Tiger's Chaos His Panic Hombre ”Luka” 237 om. Minna Lehtonen
4  Puhurin Zaphire ”Kirppu” 236 om. Niina Huotari
5  Milfaros AmorAmor ”Aava” 235 om. Anna Lavikainen
6  Mimi Chill's King Of My Castle “Remi” 227 om. Pia Kivirinta
7  Hippiäisen Elovilja ”Hymy” 224 om. Koskela Tanja
8  Jewgenistajan Puska-Jussi ”Eppu” 222 om. Riikka Juutilainen
9  Zaraque`s High Temptation ”Kiti” 218 om. Tiina Katalkin
10 Hippiäisen Elorieha ”Vode” 214 om. Emmi Seppälä
11Tarumetsä Yökehrääjä Laulaa ”Minka” 212 om. Säde Hämäläinen
12 Jagodas Kukha Kephi ”Lyyti” 202 om. Katri Pulkkinen
13 Nightvision Evil in acloset “Camo” 123 om. Hanne Tähti
14 Besties Juhannusruusu ”Sofi” 102 om. Anna Lavikainen

Muut rodut
1 kiinanharjakoira Crestwood Obvious Obsess ”Xenia” 264 om. Heli Puikkonen
2 kiinanharjakoira Crestwood Kaptain Kool ”Aatu” 237 om. Heli Puikkonen

Veteraanit 6-8v
1 saluki Aziz Velayat ”Lara” 250 om. Maija Nissinen
2 borzoi Anna-Su By Midnite ”Mikki” 249 om. Kristiina Ahola
3 saluki Aziz Tabassom ”Tosca” 233 om. Kirsi Hyvärinen
4 whippet Jade 228 om. Tiina Katalkin
5 whippet Jewgenistajan Riemukupla ”Iina” 111 om. Riikka Juutilainen
6 borzoi Mogilnikov ”Sergej” 78 om. Katri Ilves
7 afgaani Punapaulan Valtti ”Valtti” 45 om. Tiia Nikola

Eläkeläiset yli 8v
1 saluki Dyanitos Jabalon”Viola” 258 om. Maija Nissinen
2 whippet Snout Scarface “Olli” 225 om. Riikka Juutilainen PÄIVÄN VANHIN, 12 VUOTTA
3 saluki De Majodian Desert Flower ”Wilma ” 126 om. Kirsi Hyvärinen
4 kk saksanseisoja Borderott Bablo ”Roki” 125, om. Ahola