.:: K-SVKK Keski-Suomen Vinttikoirakerho ry ::.
   
Koirulaiset poseeraa... :-)

Juoksutoiminta

K-SVKK:n epäviralliset maastojuoksukilpailut 2008


Kesäkauden päättäjäisten yhteydessä pidettiin perinteiset maastojuoksukilpailut Halilan pellolla lämpimässä syyssäässä 21.9.2008. Koiria oli ilmoitettu paikalle viitisenkymmentä.

Kuvia löytyy Naukkarisen Antin ottamia täältä ja Huotarin Ninan ottamia täältä

Maastokisat 2008 - tulokset

Tuomareita 2 kpl, Marjo Rantanen ja Jari Paananen, pentujen osalta Marko Heinonen ja Jari Paananen

Pennut alle 15/18 kk

1. 164 p WH Besties Lumpeenkukka ”Iisa”, om. Tiina Katalkin & Arto Ojanperä

2. 163 p IR Sapwood’s Play of Colours, “Fiona”, om. Riitta Toivonen

3. 157 p BO Aino “Mila”, om. Kristiina Ahola

4. 156 p WH Tiger’s Chaos All Ears ”Aida”, om. Anne Mustonen

5j. 151 p ES Estrella “Luna”, om. Pirjo Leirimaa ja WH Jewgenistajan Puskajussi ”Eppu”, om. Riikka Juutilainen

 

Cirneco Dell’Etna

1. 144 p Vespinja’s Cardamone ”Jarna”, om. Mari Varonen

 

Ibizanpodenco

1. 142 p Necronomicon Fast’n’Fabulous ”Pablo”, om. Katja Kortelainen

 

Unkarinvinttikoira

1. 125 p Avenina’s Alvin ”Feri”, om. Hanna Järvinen

 

Irlanninsusikoira

1. 155 p Whitefang Enchantress ”Frodo”, om. Riitta Toivonen

 

Borzoi

1. 160 p Marusja “Muusa”, om. Eija Siistonen

2. 141 p Eugenian Von Lohengrin, om. Elisa Heimovaara

3. 98 p Hatsina Jasnaja Zagadka ”Jasna”, om. Kristiina Ahola

 

Afgaaninvinttikoira

1. 167 p Hienohelman Zetor ”Seppo”, om. Marko Heinonen (päivän parhaat pisteet)

2. 161 p Ingenue Izzey Miyake ”Lauri”, om. Molla Räsänen

3. 126 p Ingenue Prime Minizter “Paavo”, om. Molla Räsänen

 

Espanjanvinttikoira

1. 159 p Curra, om. Jenni Erola

 

Saluki

1. 161 p Achthamar Badii’ah ”Emma”, om. Saila Tiainen

2. 160 p Kirman Yusuf ”Jusu”, om. Essi Kallas

3j 156 p Aziz Tabassom ”Tosca”, om. Kirsi Hyvärinen ja Dyanitos Orfeus “Aapo”, om. Maija Nissinen & Hanna Rönkä

5. 152 p Kirman Samira ”Samira”, om. Saila Tiainen

6. 151 p Wallaby’s Xeer Wi-Asidda ”Dali”, om. Hanna Järvinen

7. 150 p Dyanitos Jabalon ”Viola”, om. Maija Nissinen

8. 147 p De Majodian Desert Wind ”Wilma”, om. Kirsi Hyvärinen

9. 144 p Aziz Velayat ”Lara” om. Maija Nissinen

10. 143 p Aziz Qalil ”Luna”, om. Kirsi Hyvärinen

 

Whippet

1. 165 p Tiger’s Chaos Supasonic Sista ”Suzi”, om. Anne Mustonen

2. 157 p Jewgenistajan Riemukupla ”Iina”, om. Riikka Juutilainen

3. 155 p Jade, om. Tiina Katalkin & Arto Ojanperä

4. 153 p Puhurin Satiinitossu ”Iitu”, om. Ninni Huotari

5. 152 p  Nyanssin Alluring Lady ”Pirre”, om. Huotarit

6. 140 p Nightvision Celestial Dream ”Milli”, om. Seija Pulkkinen

7. 135 p Nightvision Aglitter Gem “Peppi”, om. Seija Pulkkinen

8. 124 p Besties Juhannusruusu ”Sofi”, om. Anna Lavikainen

Louk. Puhurin Yearly Yacinth ”Hilja”, om. Tanja Koskela

 

Muut rodut

1. 160 p kiinanharjakoira Crestwood Obvious Obsess ”Xenia”, om. Heli Puikkonen

2j. 149 p kiinanharjakoira Crestwood Kaptain Kool ”Aatu”, om. Heli Puikkonen & kääpiövillakoira Peppi, om. Lotta Seppänen (Pepille tuomareiden erikoismaininta)

4. 134 p tanskandoggi Dogiwogin A Fainomenon ”Ilona”, om. Arto Ojanperä

 

Veteraanit

1. 162 p Snout Scarface ”Olli”, om. Riikka Juutilainen

2. 160 p Moonpearl’s Give Me A Five ”Femma”, om. Marko Heinonen