.:: K-SVKK Keski-Suomen Vinttikoirakerho ry ::.
   

Juoksutoiminta

JyväsCoursing 2001


Kerhon koirista parhaimmat pisteet kilpailussa keräsi Moonpearl's Give Me A Five "Femma", joka sai haltuunsa Ullan muistomaljan vuoden ajaksi. Femma voitti myös afgaanit sekä tuli samalla Keski-Suomen Kennelpiirin piirinmestariksi!!



Tulokset roduttain:



Afgaanit:

1. Moonpearl´s Give Mc a Five, SERT, K-S:n piiri 1.
2. Nabila´s Moccas´in Molley, SERT
3. Scaramis Help Me Rhonda, SA
4. Kirman Qarinda, SA
5. Hindhill´s La King, SA
6. Scaramis Head Over Heels, SA
7. A`rosafan Mafalda, SA
8. Sagoslottets Sophia Loren
9. Mirrot Stereo Total, K-S:n piiri 2.
10. Mirrot Shakin´Steven, K-S:n piiri 3.
11. Scaramis Hop-O-my-thumb
12. Scaramis Shining Sandy
13. A´rosafan Dad`s Print
14. Sagoslottets Charlie Chaplin
15. A`rosafan Maggie-T
16. Sagoslottets Humphrey Bogart
17. Punapaulan Inna, K-S:n piiri 4.
18. Punapaulan Lippe, K-S:n piiri 5.



Basenjit:

1. Nyanga EmbraceableYou, SERT
2. Sternhimmels Quinta Essentia, SA
3. Furahan Fulana, SA
4. Wazazi Grand Style, SA
5. Wazazi Grand Crusader, SA
6. Bulldobas Stunning Trick
7. Sternhimmels Tua Sponte
8. Bribas Jasiri Jive
9. Sternhimmels Prima Prelude
10. Furahan Fukuto



Borzoit:

1. Charlotte`russe Ferdinand
2. Alesnian Aniena Romanova
3. Charlotte`russe Esmeralda
4. Bolshajan Danaidi
5. Charlotte Russe Doolittle



Faaraokoirat:

1. Siphra´s Taste of Honey, SERT
2. Siphra`s Hard Days Nigh, tSA
3. Golden Anubis Lamir, K-S:n piiri 1.
4. Siphra´s Walking On Water, SA
5. Siphra`s Voulez-Vous, SA
6. Scheik`s Quiff
7. Leeward`s Mahogany Magic, K-S:n piiri 2.



Ibizanbodencot:

1. Rosenhill`s Rugosa Blancodouble SERT, K-S:n piiri 1.
2. Snout Morrison, K-S:n piiri 2.
3. Frontrunner´s Light my Fire


 

Irlanninsusikoirat:

1. Powder Horn Nuallain O´nell
2. Nadia Blue`s Teddy-Bear
3. Brokenwheel Berberis
4. Whitefang Dancing Sun, K-S:n piiri 1.
5. Brokenwheel Beta
6. Brokenwheel Briza



Italianvinttikoirat:

1. Necku Stradivarius, SERT
2. Necku Yes Yes Yes, SA
3. Necku C´ Est Cela
4. Pihlajavaaran King Lothar
5. Movado Hell Free Zer



Puolanvinttikoirat:

1. Magbeth`s Tantrum
2. Magbeth`s Talent



Rhodesiankoirat:

1. Dahari Endeleo
2. Tarujen Jamala



Salukit:

1. Dyynien Flying Fantasy, SERT
2. Abu Hakim Diomede, SERT
3. Ghazal Alfarana Huna Yamin, SERT
4. Dyynien Expert, SA
4. Sim Sim Alia, SA
6. Sahrai Ratima, SA
7. Aziz Kabir, SA
8. Simsim Aya
9. Nordwart Isaios
10. Passer-By as a Yule-Boy
11. Kirman Malikah
12. Aziz Jeddiyat
13. Ghazal Alfarana Hasnat Khan
14. Wallaby`s Qaz Qamaran
15. Kirman Marusha
16. Passer-By As Carol, K-S:n piiri 1.
17. Nordwart Jipneja
-------
22. Dyanitos Fez, K-S:n piiri 2.



Skotlanninhirvikoirat:

1. Sandmanscot´s Jean Harlow

 

Whippetit:

1. Tuulikellon Armasco, SA
2. Ca Va Hispanique, SERT
3. Softrack Belinda, SERT
4. Plaudite Night Dream, SERT
5. Besties Flapjack, SERT
6. Besties Formula, SA
7. Sattuman Juice, SA
8. Tuulikellon Andyco, SA
9. Snout Speed King, SERT
10. Weikotin AA-Cassius Clay, SA
11.Woodbrook´s Swansea, SA
12. Snout Spotlight Kid
13. Tuulikellon Ansuco
14. Zootsuits Night Lights, K-S:n piiri 1.
15. Puhurin Satiinitossu, K-S:n piiri 2.
16. Tuulikellon Aniitco
17. Besties Fingerprint
18. Dyynien Uno
19. Snout Scarface
20. Sökövintin XL-Xai-Xai
21. Scheik´s Air Mail
22. Quatrain`s Genius
23. Mermaid`s Dreams Amuletta, K-S:n piiri 3.
24. Plaudite Night Fever
25. Dyynien Ukkosen Poika
26. Betjanova Emilia Swanlake
27. Wincentin Harlequin
28. Plaudite Key To The Stars
29. Softrack Beretta
30. Dyynien Uppo-Nalle
31. Betjanova Ere Eric