..:: K-SVKK Keski-Suomen Vinttikoirakerho ry ::..
   

Näyttelytoiminta

Vuoden Voittaja 2013

 

 

BIS-1 Ibizanpodenco, Barrongiz Not A Moment Too Soon ”Bruno”, om. Katja Kortelainen

     BIS ibizanpodenco Bruno


    BIS-2 greyhound, Run-Up Bright Eyes ”Aino”, om. Tiina Katalkin

      BIS-2 grey Aino


     BIS-3 tanskandoggi Thor (Crowbay’s King of Winds), om. Kristiina & Thomas Valtonen

       BIS-3 tanskandoggi Thor


     BIS-4 basenji, Bulldobas Crush On You ”Juno”, om. Tiina Mäki

       BIS-4 basenji Juno

 

Parhaat liikkeet
afgaaninvinttikoira, Ingenue Prime Minizter ”Paavo” om. Molla Räsänen

Paras pää
whippet, Hippiäisen Elorieha ”Vode” om. Emmi Seppälä

Paras pari ibizanpodenco lk Rosenhill’s La-Perla ”Edda” & Arbeca’s Al Manzor ”Valo”
om. Kristiina & Thomas Valtonen

Päivän symppis
unkarinvinttikoira Avenina’s Alvin ”Feri” om. Hanna Järvinen  

     

Tulokset roduttain:

Pennut:
1.unkarinvinttikoira, Primada Catch The Full Catch ”Mitja” om. Anne Naukkarinen
2.whippet, Nyanssin Chivas Regal om. Tarja Luusua ja Janne Sepponen
3.espanjanvesikoira, Caraydan Ki ”Ruuti” om. Elina Kuikka
4.ibizanpodenco lk., Rosenhill’s La-Perla ”Edda” om. Kristiina & Thomas Valtonen

Muut osallistujat:
ibizanpodenco lk, Dalila Back To Innocence ”Beatrix”om. Katja Kortelainen
unkarinvinttikoira, Primada Full Hunter’s Heart ”Java” om. Anne Naukkarinen
whippet, Bestie’s Stormskärs Maja ”Svea” om. Tiina Katalkin
whippet, Whiplandian Hells Bells ”Piru” om. Veera Huotari
whippet, C’mere Nottambulo om. Tarja Luusua ja Janne Sepponen
whippet, Nyanssin Cocaine om. Johanna Savolainen
saluki, Caravan Dhuu Dawar ”Spike” om. Hanna Järvinen ja Arto Ojanperä
afgaaninvinttikoira, Sheralji Queen Of Dreams ”Ophira” om. Helmi Kirppu

Afgaaninvinttikoira
1.Scaramis Get Over It “Chester” om. Pirjo-Liisa Almonkari-Kuikka & Salla Kuikka
2.Scaramis Gossip Girl “Frida” om. Molla Räsänen

Ibizanpodenco
1.Barrongiz Not A Moment Too Soon “Bruno” om.Katja Kortelainen
2.Arbeca’s Al Manzor “Valo” om. Kristiina ja Thomas Valtonen
3.Bramblewood’s Britney Deluxe “Britney” om. Katja Kortelainen
4.Cazaion Azraff om. Minttu Sironen

Basenji
1.Bulldoba’s Crush On You “Juno” om. Tiina Mäki

Whippet
nartut
1.Puhurin Yearly Jacinth “Hilja” om. Tanja Koskela
2.Pipsqueak Omenavanilja “Ansa” om. Elina Kuikka
3.Nyanssin Benelope “Lola” om. Tiina Katalkin
4.Hippiäisen Elovilja “Hymy” om. Tanja Koskela

Muut osallistujat:
Milfaro’s AmorAmor “Aava” om. Anna Lavikainen
Milfaro’s Balenciaga Riva “Hippu” om. Anna Lavikainenja Heidi Mouhu

urokset
1.C’mere Icy Cloudberry om. Tarja Luusua ja Janne Sepponen
2.Hippiäisen Elorieha “Vode” om. Emmi Seppälä
3.Zaraque’s Fifty-Fifty “Kuura” om. Marianna Eira
4.Mimi Chill’s Icy Arctic Pearl om. Tarja Luusua ja Janne Sepponen

Espanjanvinttikoira
1.Royal Tramp’s La Damas De La Vega “Lilah” om.Anna Lavikainen

Unkarinvinttikoira
1.Avenina’s Alvin “Feri” om. Hanna Järvinen

Englanninvinttikoira
1.Run-Up Bright Eyes “Aino” om. Tiina Katalkin

Saluki
1.Alkefeus Asrahim “Veikka” om. Paula ja Heikki Seppälä

Portugalinpodengo pieni sk.
1.Dyanitos Albert “Alpo Koponen” om. Paula ja Heikki Seppälä

Portugalinpodengo keskikokoinen kk.
1.Stagedog Rainha Isabela “Vilja” om. Tiina Koivunen
2.Stagedog Rei Henrique “Mauri” om. Marja Heinistö

Veteraanit
1.kääpiöpinseri Fürstenborgh Raquel “Nana” om.Anneli Katalkin
2.afgaaninvinttikoira Ingenue Prime Minizter “Paavo” om. Molla Räsänen
3.kääpiöpinseri Kivilompolon Piruette “Mila” om.Anneli Katalkin

Muut rodut
1.tanskandoggi, Crowbay’s King Of Winds “Thor”om. Kristiina ja Thomas Valtonen
2.schipperke Black Wizard’s Fact Of Life “Papu” om. Sirkka Salonen