..:: K-SVKK Keski-Suomen Vinttikoirakerho ry ::..
   

Näyttelytoiminta

Vuoden Voittaja 2012

 

Tulokset  (kuvat Tanja Koskela):

BIS-1 italianvinttikoira Hugo (Tulijärven Hugo), om. Miitta Kuha

     BIS italiaano Hugo


    BIS-2 greyhound Suvi (Zaire Zaronne), om. Pirjo Leirimaa

      BIS-2 grey Suvi


     BIS-3 tanskandoggi Thor (Crowbay’s King of Winds), om. Kristiina & Thomas Valtonen

       BIS-3 tanskandoggi Thor


     BIS-4 saluki Doris (Aziz Ghada), om. Pirjo-Liisa Almonkari-Kuikka & Salla Kuikka

       BIS-4 saluki Doris
 


     Paras veteraani: saluki Lara ( Aziz Velayat ), om. Maija Nissinen
      Paras veteraani saluki Lara    

 

    Paras pentu: Whippet Frida ( Oscarberg Footloose And Fancy Free ), om. Kirsi Helin

      Paras pentu whippet Frida
     

Tulokset roduttain:

Pennut:
1.whippet, Oscarberg Footloose And Fancy Free “Frida” om. Kirsi Helin, Jaana Jyläntö ja Pirjo Muhonen
2.saluki, Asia Leen Giaconda Hadis ”Seela” om. Anna ja Jyrki Manninen
3.whippet, Sökövintin GC-Huumorin-Kukka ”Karma” om. Lotta Seppänen
4.portugalinpodengo keskik. kk., Stagedog Rei Henrique ”Mauri” om. Marja Heinistö
Muut osallistujat:
afgaaninvinttikoira, Sheralji Unreal Dream ”Linnea” om. Lotta Roiha
whippet, Jagodas Lui-Meme ”Iisa” om. Katri Pulkkinen

Veteraanit:
1.saluki, Aziz Velayat ”Lara” om. Maija Nissinen
2.saluki, Dyanitos Jabalon ”Viola” om. Maija Nissinen

Saluki:
ROP Dyanitos Orfeus 'Aapo', om. Maija Nissinen
2.Aziz Velayat 'Lara', om. Maija Nissinen

Whippet:
1.Puhurin Yearly Jacinth ”Hilja” om. Tanja Koskela
2.Tuulikellon Dinaco ”Dina” om. Marjo Rantanen
3.Mimi Chill’s King Of My Castle ”Remi” om. Pia Kivirinta
4.Hippiäisen Elovilja “Hymy” om. Tanja Koskela
Muut osallistujat:
Jagodas Kukha Kephi ”Lyyti” om. Katri Pulkkinen
Jewgenistajan Puska-Jussi ”Eppu” om. Riikka Linnala
Whiplandian Wild Child ”Riesa” om. Teemu Seppänen

Portugalinpodengo pieni sk:
1.Dyanitos Albert “Alpo Koponen” om. Paula Seppälä

Ibizanpodenco kk:
1.Alfheim’s Snout Maintainiong ”Ilsa” om. Kristiina & Thomas Valtonen
2.Arbeca’s Al Manzor ”Valo” om. Kristiina & Thomas Valtonen
 

Muut rodut:
1.tanskandoggi, Crowbay's King Of Winds "Thor" om. Kristiina & Thomas Valtonen

Italianvinttikoira:
1.Tulijärven Hugo "Hugo" om. Miitta Kuha

Afgaaninvinttikoira:
1. Amal Salang Bazooka "Nadia" om. Lotta Roiha
2. Scaramis Get Over It "Chester" om. Pirjo-Liisa Almonkari-Kuikka & Salla Kuikka
3. Scaramis Gossip Girl "Frida" om. Molla Räsänen

Saluki:
1. Aziz Ghada "Doris" om. Pirjo-Liisa Almonkari-Kuikka & Salla Kuikka
2. Dyanitos Orfeus "Aapo" om. Maija Nissinen & Hanna Rönkä
3. Dyanitos Nom "Zorro" om. Paula Seppälä

Espanjanvinttikoira:
1.Estrella "Luna" om. Pirjo Leirimaa
2.Finblackies Social Butterfly "Neema" om. Jenni Heikkinen

Unkarinvinttikoira:
1. Avenina's Alvin "Feri" om. Hanna Järvinen

Greyhound:
Zaire Zaronne "Suvi" om. Pirjo Leirimaa