..:: K-SVKK Keski-Suomen Vinttikoirakerho ry ::..
   

Näyttelytoiminta

Vuoden Voittaja 2010


     BIS Afgaani Paavo
Tulokset:

BIS-1 afgaani Paavo (Ingenue Prime Minizter), om. Molla Räsänen

BIS-2 borzoi Ivan (Eugenian Von Lohengrin), om. Elisa Heimovaara

      BIS-2 borzoi Ivan


BIS-3 saluki Doris (Aziz Ghada), om. Pirjo-Liisa Almonkari-Kuikka & Salla Kuikka

       BIS-3 saluki Doris


BIS-4 whippet Hymy (Hippiäisen Elovilja), om. Tanja Koskela

       BIS-4 whippet Hymy

   
Paras pää: saluki Aziz Ghada 'Doris', om. Pirjo-Liisa Almonkari-Kuikka

       Paras pää saluki Doris


Parhaat liikkeet: irlanninsusikoira Gaynor Roan Inish 'Myrna', om. Riitta Toivonen

      parhaat liikket irlanninsusikoira Myrna


Paras veteraani: afgaani Moonpearl's Give Me A Five 'Femma', om. Marko Heinonen
      BIS-veteraani afgaani Femma

Tulokset roduttain:

Pennut:
1.italianvinttikoira Taikatytön Gigolo “Jösta”, om. Riikka Viander & Jyri Strandman
2.afgaani Alphaville's Carbon Copy 'Ingrid', om. Molla Räsänen

Saluki:
ROP Aziz Ghada 'Doris', om. Pirjo-Liisa Almonkari-Kuikka & Salla Kuikka
2.Dyanitos Orfeus 'Aapo', om. Maija Nissinen & Hanna Rönkä
3.Aziz Velayat 'Lara', om. Maija Nissinen
4.Rudan Rifkat 'Ritu', om. Kirsi Hyvärinen
Muut osallistujat:
Aziz Darai 'Silva', om. Pirjo-Liisa Almonkari-Kuikka & Salla Kuikka
Dyanitos Jabalon 'Viola', om. Maija Nissinen
Rudan Raguass 'Raipe', om. Kirsi Hyvärinen

Cirneco dell'Etna:
ROP Vespinja’s Cardamone ’Jarna’, om. Mari Varonen
2.Vespinja's Biancavilla 'Bianca', om. Jenni Heikkinen

Espanjanvinttikoira:
ROP Royal Tramp's La Damas De La Vega 'Lilah', om. Anna Lavikainen
2.Estrella 'Luna', om. Pirjo Leirimaa

Afgaaninvinttikoira:
ROP Ingenue Prime Minizter 'Paavo', om. Molla Räsänen
2.Hienohelman Zetor 'Seppo', om. Marko Heinonen
3.Punapaulan Dingo 'Dingo', om. Tiia Nikola
4.Moonpearl's Give Me A Five 'Femma', om. Marko Heinonen

Borzoi:
1.Eugenian Von Lohengrin 'Ivan', om. Elisa Heimovaara
2.Marusja 'Muusa', om. Eija Siistonen

Greyhound:
1.Zaire Zaronne 'Suvi', om. Pirjo & Pekka Leirimaa
2.Rabbit Rush Truthseetale 'Pikku-Hukka', om. Tiina Kauppinen

Whippet-urokset:
VSP Hippiäisen Elorieha 'Vode', om. Emmi Seppälä
2.Jagodas Gros Bonnet 'Into', om. Suvi Rossi
3.Nyanssin Actual Ace 'Pera', om. Sanna-Kaisa Metsola
4.Besties Nääs Ville 'Näsä', om. Suvi Rossi

Muut osallistujat:
Kiiturin NN-Hercules 'Onni', om. Tanja Kauppinen

Whippet-nartut:
ROP Hippiäisen Elovilja 'Hymy', om. Tanja Koskela
2.Puhurin Yearly Yacinth 'Hilja', om. Tanja Koskela
3.Hippiäisen Elovena 'Nala', om. Niina Mäntylä
4.Pipsqueak Omenavanilja 'Ansa', om. Elina Kuikka

Muut osallistujat:
Besties Juhannusruusu 'Sofi', om. Anna Lavikainen
Milfaro's AmorAmor 'Aava', om. Anna Lavikainen
Nightvision Aglitter Gem 'Peppi', om. Seija Pulkkinen
Nightvision Celestial Dream 'Milli', om. Seija Pulkkinen
Nightvision Evil In A Closet 'Coma', om. Hanne Tähti
Nyanssin Alluring Lady 'Pirre', om. Nina Huotari
Puhurin Satiinitossu 'Iitu', om. Nina Huotari
Puhurin Zaphire 'Kirppu', om. Nina Huotari

Ibizanpodenco:
1.Necronomicon Fast'n'Fabulous 'Pablo', om. Katja Kortelainen

Muut rodut:
1.hollanninpaimenkoira Svartskenens Caramel Diva 'Melli', om. Nina Huotari

Veteraanit:
BIS-veteraani afgaani Moonpearl's Give Me A Five 'Femma', om. Marko Heinonen
BIS-2 vetaraani ibizanpodenco Necronomicon Fast'n'Fabulous 'Pablo', om. Katja Kortelainen
BIS-3 veteraani saluki Dyanitos Jabalon 'Viola', om. Maija Nissinen
BIS-4 veteraani whippet Nightvision Aglitter Gem 'Peppi', om. Seija Pulkkinen
Muut osallistujat:
whippet Puhurin Satiinitossu 'Iitu'
hollanninpaimenkoira Svartskenens Caramel Diva 'Melli', om. Nina Huotari