..:: K-SVKK Keski-Suomen Vinttikoirakerho ry ::..
   

Näyttelytoiminta

Vuoden Voittaja 2009


     BIS Whippet Kirppu
Tulokset:

BIS-1 whippet Kirppu (Puhurin Zaphire), om. Nina Huotari

BIS-2 afgaani Midas (Tiktei's Cherokee Redfox), om. Lotta Roiha

     


BIS-3 saluki Aapo (Dyanitos Orfeus), om. Maija Nissinen

      


BIS-4 espanjanvinttikoira Luna (Estrella), om. Pirjo Leirimaa

      

   
Paras pää: venäjänvinttikoira Anna-Su Blacky 'Rusla', om. Tarja Mäkinen

      


Parhaat liikkeet: whippet Puhurin Zaphire 'Kirppu', om. Nina Huotari

     


Paras veteraani: whippet Svartskenens Apricot 'Vimma', om. Tanja Koskela
 

Tulokset roduttain:

Pennut:
1.espanjanvinttikoira Royal Tramp's La Damas De La Vega “Lilah”, om. Anna Lavikainen
2.basenji Bulldobas Matter Of Heart 'Olivia', om. Tiina Taavitsainen
3.italianvinttikoira Nieninque Amicizia 'Teppo', om. E.& J. Raita
4.unkarinvinttikoira Avenina's Bandanna Bessie 'Megy', om. Anne Naukkarinen
Muut osallistujat:
afgaani Zagorias Nothing T Loose 'Onyx', om. Tuija Hanhinen
whippet Kiiturin NN Hercules 'Onni', om. Tanja Kauppinen
whippet Mimichills Icy Arctic Pearl 'Kurro', om. Tarja Luusua


Afgaaninvinttikoira:
ROP Tiktei's Cherokee Redfox 'Midas', om. Lotta Roiha
2.Hienohelman Zetor 'Seppo', om. Marko Heinonen

Cirneco dell'Etna:
1.Vespinja’s Cardamone ’Jarna’, om. Mari Varonen

Espanjanvinttikoira:
1.Estrella 'Luna', om. Pirjo Leirimaa

Ibizanpodenco:
1.Necronomicon Fast'n'Fabulous 'Pablo', om. Katja Kortelainen
2.Snout Morrison 'Niilo', om. Heikki Seppälä

Saluki:
1.Dyanitos Orfeus 'Aapo', om. Maija Nissinen & Hanna Rönkä
2.Aziz Qalil 'Luna', om. Kirsi Hyvärinen
3.Sharraque Asvinn 'Noa', om. Hanna Järvinen
4.Rudan Raguass 'Raipe', om. Kirsi Hyvärinen
Muut osallistujat:
Rudan Rifkat 'Ritu', om. Kirsi Hyvärinen

Venäjänvinttikoira:
1.Anna-Su Blacky 'Rusla', om. Tarja Mäkinen
2.Eugenian Von Lohengrin 'Ivan', om. Elisa Heimovaara
3.Zebec Bordo Boj 'Ferro', om. Tarja Mäkinen

Whippet-urokset:
VSP C’mere Icy Cloudberry 'Luka', om. Tarja Luusua
2.Täysikuun Tuulennopea 'Vauhti', om. Marjo Rantanen
3.Jagodas Gros Bonnet 'Into', om. Suvi Rossi
4.Täysikuun Teinitähti 'Santeri', om. Marjo Rantanen

Muut osallistujat:
Besties Nääs Ville 'Näsä', om. Suvi Rossi

Whippet-nartut:
ROP whippet Puhurin Zaphire 'Kirppu', om. Nina Huotari
2.Tiger's Chaos All Ears 'Aida', om. Anne Naukkarinen
3.Puhurin Yearly Yacinth 'Hilja', om. Tanja Koskela
4.Nightvision Aglitter Gem 'Peppi', om. Seija Pulkkinen

Muut osallistujat:
Pipsqueak Omenavanilja 'Ansa', om. Elina Kuikka
Besties Juhannusruusu 'Sofi', om. Anna Lavikainen
Nightvision Celestial Dream 'Milli', om. Seija Pulkkinen
Svartskenens Apricot 'Vimma', om. Tanja Koskela

Muut rodut:
1.staffordshirenbullterrieri Morellion Tinker Bell 'Oona', om. Elina Kuikka