..:: K-SVKK Keski-Suomen Vinttikoirakerho ry ::..
   

Näyttelytoiminta

Vuoden Voittaja 2008


     BIS Afgaaninvinttikoira Lauri
Tulokset:

BIS-1 afgaani Lauri (Ingenue Izzey Miyake), om. Molla Räsänen

BIS-2 whippet Hilja (Puhurin Yearly Jacinth), om. Tanja Koskela

     


BIS-3 saluki Aapo (Dyanitos Orfeus), om. Maija Nissinen

      


BIS-4 grey Tristan (Kimsar Feel The Beat), om. Liisa Valtanen

      



      


Paras pää: afgaaninvinttikoira Ingenue Izzey Miyake 'Lauri', om. Molla Räsänen
Parhaat liikkeet: afgaaninvinttikoira Hienohelman Zetor 'Seppo', om. Marko Heinonen
Paras veteraani: whippet Snout Scarface 'Olli', om. Riikka Juutilainen
Vuoden symppis: greyhound Aspenlake Mudgee Mary  'Noora', om. Pirjo Leirimaa
Lelukoirakilpailu: Ada ja Aino

Tulokset roduttain:

Pennut:
1.WH Tiger's Chaos All Ears “Aida”, om. Anne Mustonen

Muut osallistujat:
WH Besties Lumpeenkukka 'Iisa', om. Tiina Katalkin & Arto Ojanperä
IR Fernmark Loki 'Lalli', om. Terttu Weckman
WH Jewgenistajan Puska-Jussi 'Eppu', om. Riikka Juutilainen
BO Krestovskajan Blaze of Glory 'Nadja', om. Marita Tikkanen


Afgaaninvinttikoira:
ROP Ingenue Izzey Miyake 'Lauri', om. Molla Räsänen
2. Hienohelman Zetor 'Seppo', om. Marko Heinonen
3. Tiktei's Cherokee Redfox 'Midas', om. Lotta Roiha

Englanninvinttikoira:
1.Kimsar Feel the Beat 'Tristan', om. Liisa Valtanen
2.Aspenlake Mudgee Mary 'Noora', om. Pirjo Leirimaa

Ibizanpodenco:
1.Necronomicon Fast'n'Fabulous 'Pablo', om. Katja Kortelainen
2.Necronomicon Nerechen 'Nere', om. Hannele Reini

Espanjanvinttikoira:
1.Estrella 'Luna', om. Pirjo Leirimaa

Irlanninsusikoira:

1.Whitefang Ebony 'Lara', om. Riitta Toivonen

Muut osallistujat:
Merian Monthgreiffe 'Repe', om. Terttu Weckman
SapWood's Play of Colours 'Fiona', om. Riitta Toivonen
 

Saluki:
1.Dyanitos Orfeus 'Aapo', om. Maija Nissinen & Hanna Rönkä
2.Aziz Velayat 'Lara', om. Maija Nissinen

Venäjänvinttikoira:
1.Eugenian Von Lohengrin 'Ivan', om. Elisa Heimovaara

Whippet-urokset:
VSP Täysikuun Teinitähti 'Santeri', om. Marjo Rantanen

Muut osallistujat:
Beschützer Bisse 'Masi', om. Heikki Mehtonen
Snout Scarface 'Olli', om. Riika Juutilainen
Tuulikellon Codaco 'Koda', om. Mirja Mehtonen

Whippet-nartut:
ROP Puhurin Yearly Jacinth 'Hilja', om. Tanja Koskela

Muut osallistujat:
Besties Juhannusruusu 'Sofi', om. Anna Lavikainen
Jade, om. Tiina Katalkin
Jewgwnistajan Riemukupla 'Iina', om. Riikka Juutilainen
Tiger's Chaos Supasonic Sista 'Suzi', om. Anne Mustonen

Muut rodut:

1. pinseri Dogiwogin Donna Pärla 'Macy', om. Tiina Katalkin
2. vehnäterrieri Endless Dreams Aristoteles 'Ripa', om. Marja Rampanen